СТРУКТУРА ТА ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

(відповідно до ст.24 Закону України «Про освіту»)

Зноб-Трубчевська гімназія заснована на комунальній формі власності та знаходиться у власності Зноб-Новгородської селищної ради Сумської області. Оперативне управління закладу здійснюється відділом освіти, молоді та спорту Зноб-Новгородської селищної ради, якому він переданий на баланс.

Повна назва закладу: Зноб-Трубчевська гімназія Зноб-Новгородської селищної ради Сумської області

Юридична адреса закладу загальної середньої освіти:

41021, Сумська область, с. Зноб-Трубчевська, вул.Шкільна, буд.3.

Управління закладом освіти та громадське самоврядування закладу освіти

1. Керівництво закладом освіти здійснює директор, повноваження якого визначаються Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Статутом закладу та трудовим договором. Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти. Керівник є представником закладу освіти у відносинах з державними органами,органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах своїх повноважень.

2. Керівник закладу освіти призначається та звільняється з посади рішенням засновника або уповноваженого ним органу. Керівник закладу освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору відповідно до Положення про конкурс на посаду керівника закладу освіти, затвердженим Зноб-Новгородською селищною радою.

Додаткові кваліфікаційні вимоги до керівника та порядок його обрання(призначення) визначаються Положенням про конкурс на посаду керівника закладу освіти.

3. Керівник закладу освіти в межах наданих йому повноважень:

Øорганізовує діяльність закладу освіти;

Øвирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу освіти;

Øпризначає на посаду та звільняє з посади заступників директора, педагогічних та інших працівників закладу, визначає їх функціональні обов’язки;

Øзабезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

Øзабезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

Øзабезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу освіти;

Øзабезпечує своєчасне та якісне подання статистичної звітності;

Øсприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу освіти;

Øсприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу освіти;

Øздійснює інші повноваження, що делеговані засновником закладу освіти або уповноваженим ним органом та/або передбачені Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту».

4. Директор закладу освіти є головою педагогічної ради– постійнодіючого колегіального органу управління закладу. Усі педагогічні працівники закладу освіти беруть участь у засіданнях педагогічної ради.

5. Засідання педагогічної ради проводяться у міру потреби, але не менш як чотири рази на рік.

6. Педагогічна рада закладу освіти:

Øпланує роботу закладу;

Øсхвалює освітню (освітні) програму (програми) закладу та оцінює результативність її (їх) виконання;

Øформує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

Øрозглядає питання щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;

Øприймає рішення щодо переведення учнів (вихованців) до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;

Øобговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

Øрозглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

Øухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів (вихованців), працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;

Øрозглядає питання щодо відповідальності учнів (вихованців), працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

Øмає право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу;

Øрозглядає інші питання, віднесені Законом України «Про освіту»,«Про повну загальну середню освіту» та/або Статутом закладу до її повноважень.

Рішення педагогічної ради закладу освіти вводяться в дію наказом керівника закладу.

7. У закладі освіти створені органи самоврядування:

Øоргани самоврядування працівників закладу освіти;

Øоргани самоврядування здобувачів освіти;

Øоргани батьківського самоврядування;

Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу освіти, які скликаються не менше одного разу на рік та формуються з уповноважених представників усіх учасників освітнього процесу (їх органів самоврядування - за наявності).

Інформація про час і місце проведення загальних зборів (конференції) колективу закладу освіти розміщується в закладі освіти та оприлюднюється на офіційному вебсайті закладу освіти не пізніше ніж за один місяць до дня їх проведення.

Загальні збори (конференція) колективу закладу освіти щороку заслуховують звіт керівника закладу освіти, оцінюють його діяльність і за результатами оцінки можуть ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу освіти.

Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування здійснюється учнями безпосередньо і через органи учнівського самоврядування.

Учні мають рівні права на участь в учнівському самоврядуванні, зокрема на участь у роботі дорадчих (консультативних із певних питань), робочих (робочих групах тощо) та інших органів учнівського самоврядування, а також вільно обирати та бути обраними до виборних органів учнівського самоврядування.

Учнівське самоврядування може діяти на рівні класу, пансіону (за наявності) та іншого структурного підрозділу закладу освіти.

Керівник закладу освіти сприяє та створює умови для діяльності органів учнівського самоврядування.

Інші учасники освітнього процесу не повинні перешкоджати і втручатися в діяльність органів учнівського самоврядування.

З питань захисту честі, гідності та/або прав учнів закладу освіти керівник учнівського самоврядування має право на невідкладний прийом керівником закладу освіти. Керівник закладу освіти зобов’язаний розглянути усну чи письмову вимогу керівника учнівського самоврядування про усунення порушень щодо честі, гідності чи прав учня закладу освіти та вжити заходів відповідно до правил внутрішнього розпорядку та/або законодавства.

Права органів учнівського самоврядування регулюються ст. 28 Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Самоврядування працівників закладу освіти

Вищим органом громадського самоврядування працівників закладу освіти є загальні збори трудового колективу закладу освіти.

Порядок та періодичність скликання (не менш як один раз на рік), порядок прийняття рішень, чисельність, склад загальних зборів трудового колективу, інші питання діяльності, що не врегульовані законодавством, визначаються статутом і колективним договором (за наявності) закладу освіти.

Загальні збори трудового колективу:

розглядають та схвалюють проєкт колективного договору;

затверджують правила внутрішнього трудового розпорядку;

визначають порядок обрання, чисельність, склад і строк повноважень комісії з трудових спорів;

обирають комісію з трудових спорів.

Загальні збори трудового колективу можуть утворювати комісію з питань охорони праці та здійснювати інші повноваження, визначені законодавством.

Батьківське самоврядування закладу освіти

Батьківське самоврядування здійснюється батьками учнів як безпосередньо, так і через органи батьківського самоврядування, з метою захисту прав та інтересів учнів, організації їх дозвілля та оздоровлення, громадського нагляду (контролю) в межах повноважень, визначених цим Законом та статутом закладу освіти.

Батьки мають право утворювати різні органи батьківського самоврядування (в межах класу, закладу освіти, за інтересами тощо).

Працівники закладів освіти не мають права втручатися в діяльність батьківського самоврядування, а також збирати чи зберігати протоколи засідань органів батьківського самоврядування.

Кiлькiсть переглядiв: 204

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

САЙТ ЗНОБ-ТРУБЧЕВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ЗНОБ-НОВГОРОДСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Шкільна , 3

с. Зноб-Трубчевська

Шосткинський район

Сумська область

Україна

індекс: 41021

Дата останньої зміни 10 Травня 2024

Цей сайт безкоштовний!